Dwóch Polaków w World Air Games 2015Autor:JOL w dniu:2015-03-07 17:44:05

Dwóch polskich pilotów akrobacyjnych:  Artur Kielak (Mistrz Polski w Akrobacji Samolotowej Advanced z 2012r., Vice Mistrz Wielkiej Brytanii w Akrobacji Samolotowej Unlimited z 2014r.)
i Maciej Pospieszyński (dwukrotny indywidualny Mistrz Świata w Akrobacji Szybowcowej Unlimited), pojedzie na tegoroczne zawody World Air Games 2015, które odbędą się na początku grudnia w Dubaju.


W środę 4 marca b.r. Prezydium Komisji Akrobacji Lotniczej (CIVA) opublikowało listę dwóch zespołów po 10 pilotów, którzy będą rywalizować w nadchodzących World Air Games 2015. Mistrzostwa odbędą się w Dubaju na początku grudnia bieżącego roku. 

Zgodnie z oświadczeniem CIVA, Komisja wybrała najbardziej doświadczonych pilotów z tak wielu krajów, jak to tylko było możliwe, opierając się przede wszystkim na podstawie ich wyników z ostatnich Mistrzostw Świata. Organizatorzy dodatkowo nominowali Zoltana Veresa przyznając mu dziką kartę. Forma rywalizacji nie została jeszcze ostatecznie sprecyzowana, ale będzie zawierać kilka klasycznych i dowolnych programów. 

Zawody odbędą się w dwóch kategoriach: samolotowej i szybowcowej.
 

Źródło: http://civa-news.com/news/world-air-games-pilot-selections