Konkurs FOTO 2013 Spotter.pl - rozstrzygniętyAutor:Jacek Waszczuk w dniu:2013-12-10 20:19:37

     Konkurs fotograficzny podsumowujący lotniczy rok 2013 rozstrzygnięty. Na skrzynkę mailową napłynęło przeszło 130 zdjęć, wszystkie spełniały wymagania regulaminowe i po zebraniu w kategorie można było przystąpić do oceny.  W poprzednich latach najliczniejszą grupą fotografujących na forum byli chyba miłośnicy samolotów pasażerskich dlatego w tym roku powstała oddzielna kategoria „samoloty pasażerskie” i tu zaskoczenie -  nadesłano mniej zdjęć z "pasażerami" niż w latach poprzednich, może zmieniają się zainteresowania fotografujących.

 

W niedzielę 24 listopada o godz 24.00 zamknięto skrzynkę mailową, po zrzuceniu i rozpakowaniu zdjęć  powstały cztery katalogi ze zdjęciami i sondą do głosowania. Jak to już wcześniej bywało, nie zawsze były zgodne.

 

Najszybciej wyłoniono zwycięzców w kategorii Lotnictwo wojskowe. Zwycięzcą został Wiśnia ze zdjęciem Eurofightera (zdj. 01). Drugie miejsce przypadło sfw  za zdjęcie Horneta z Axalp (zdj. 02). Miejsce trzecie wywalczył zegarkowy zdjęciem Mig-a (zdj. 03).

 

 

Zdj.01

Zdj.02

Zdj.03

 

Druga kategorią w której udało się wyłonić zwycięzców była Ludzie lotnictwa. Najwyższą lokatę uzyskało zdjęcie sfw (zdj. 01). Na równorzędnym drugim miejscu znaleźli się uczestnicy: sfw (zdj.02) , duchu (zdj.02) i Szpak (zdj.04).

 

Zdj.01

Zdj.02

Zdj.03

Zdj.04

 

Lotnictwo Komunikacyjne to kolejna dziedzina, w której wyłoniono zwycięzcę i równorzędne drugie miejsca. Najwyżej ocenionym zdjęciem jest dziób Tu-144, a autorem sfw (zdj. 01). Drugie miejsca to zdjęcia, których autorami są duchu, Keicamo oraz Xon.

 

Zdj.01

Zdj.02

Zdj.03

Zdj.04

 

Najwięcej czasu zajęło wyłonienie zwycięzców w czwartej kategorii: General Aviation. W tym wypadku dopiero dwie dogrywki pozwoliły wyłonić to jedno zwycięskie zdjęcie, stąd też przesunęło się ogłoszenie wyników. Zwycięzcą kategorii został sfw ze zdjęciem Mustanga (zdj. 01). W tym wypadku na równorzędnym drugim miejscu znalazły się aż cztery zdjęcia, których autorami są: duchu, Orlik_, sfw oraz Xon.

 

Zdj.01

Zdj.02

Zdj.03

Zdj.04

Zdj.05

 

Zgodnie z planami zwycięskie zdjęcia po raz kolejny oceniono by wybrać to jedno najlepsze zdjęcie 2013 roku i w tym wypadku wygrało zdjęcie z kategorii wojskowej. Wiśnia stał się zwycięzcą konkursu zdjęciem „Jurka”.

 


Zdjęcie "Best of the best", autor: Wiśnia

 

Wszystkim serdecznie dziękuję za udział. Uczestnikom za nadsyłanie zdjęć, wielka szkoda iż nie dało się wyróżnić większej liczby zdjęć. Wśród pokonanych znalazły się niezłe zdjęcia, dla pełnego przeglądu zapraszam na forum do ich obejrzenia:

 http://www.forum.spotter.pl/konkurs-foto-2013-zdjecia-t15041/index.html

 

Dziękujemy członkom jury i sponsorom nagród, a wszystkich zapraszam na forum do dyskusji na temat zdjęć.