Konkurs fotograficzny SPOTTER.PL 2014Autor:Jacek Waszczuk w dniu:2015-03-19 13:57:26

 Kontynuując tradycję wcześniejszych lat zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny podsumowujący sezon 2014. Przez kilka lat udało się wypracować proste i zarazem przejrzyste zasady rywalizacji. Nadsyłane zdjęcia są dzielone na kategorie. Posunięcie chyba trafne, bo wcześniej zdjęcia maszyn pasażerskich czy sportowych ginęły w natłoku fotografii maszyn wojskowych. Przez długi sezon pokazowy pokonujemy tysiące kilometrów by uchwycić ciekawe maszyny niespotykane na co dzień lub by sfotografować je w innej scenerii w jakiej odbywają się pokazy. Dlatego wśród nagrodzonych zdjęć w ostatnich latach możemy spotkać zarówno fotografie z naszych krajowych lotnisk:
 


fot. Marcin Szpak

 


fot. Waldemar Jarowicz
 
 
...jak i z lotnisk zagranicznych - tych zdjęć jest więcej.
 
Jedno z nagrodzonych zdjęć - Andrzej Rogucki (sfw) z Axalp  
 
 Zdjęcie wygrało w minionym roku, wykonane w Ostravie  fot. Łukasz Wiśniewski (Wiśnia)
 

W trakcie konkursów okazało się, że wygrywały zdjęcia także z USA za sprawą Chrisa. W tym roku będzie podobnie, myślę że napłyną zdjęcia z wielu miejsc na świecie. Przybliżając nieco sprawy techniczne, do jury zaprosiliśmy osoby związane z lotnictwem i po rozmowach telefonicznych okazało się, iż wszyscy zaproszeni z chęcią zgodzili się na udział w konkursie. W skład jury tegorocznego konkursu weszli :

 

- Grzegorz RYBCZYŃSKI
prezes firmy SkyTaxi, o Prezesie i o samej firmie w tym roku usłyszymy jeszcze nie raz ponieważ w tym roku mija piętnaście lat od powstania SkyTaxi.

 

- Wojciech KRUPA
Lider Grupy Akrobacyjnej „Żelazny” - nikomu chyba nie trzeba Go bliżej przedstawiać.

 

- Monika PÓŁTORZYCKA-JON
Port Lotniczy Wrocław. Port Lotniczy od kilku lat wspiera nas w konkursach fotograficznych, dlatego i w tym roku nawiązaliśmy kontakt.

 

- kpt Dariusz STACHURSKI
Prowadzący Grupy Akrobacyjnej „Orlik”. W składzie jury nie mogło zabraknąć wojskowego skoro mamy kategorię lotnictwo wojskowe.

 

- Jacek Waszczuk SPOTTER.PL
Członek jury z ramienia organizatora. Główne zadanie to sprawne przeprowadzenie konkursu w ramach obowiązującego regulaminu.

 

W stosunku do wcześniejszych lat wprowadzono niewielkie zmiany w regulaminie konkursu. Można nadsyłać zdjęcia w czterech kategoriach. W każdej zostaną wybrane najlepsze i jeśli w danej kategorii napłyną zdjęcia od co najmniej trzech osób wyłonieni zostaną zwycięzcy czyli pierwsze, drugie i trzecie miejsce. W szczególnych sytuacjach będą typowane równorzędne wyróżnienia. Następnie ze zwycięskich zdjęć w każdej z kategorii wybrane zostanie najlepsze zdjęcie konkursu czyli „Best of the Best 2014”  W tym roku można nadsyłać zdjęcia w większym rozmiarze, maksymalnie 1920 pikseli na dłuższym boku.

Pełen regulamin znajduje się na stronie forum pod linkiem:   (  WYDŁUŻONO TERMIN NADSYŁANIA PRAC DO 29.03.2015 )

http://www.forum.spotter.pl/forum/spotter-pl/konkursy/276132-konkurs-fotograficzny-zdj%C4%99cie-2014

A dyskusja związana z konkursem pod linkiem:

http://www.forum.spotter.pl/forum/spotter-pl/konkursy/276133-konkurs-fotograficzny-zdj%C4%99cie-2014-dyskusja

Które zdjęcie w tym roku przypadnie jury do gustu? Trudno przewidzieć, ale jedno jest pewne, będzie w czym wybierać!

Jak to wcześniej bywało:


f
ot. Andrzej Rogucki
 

f
ot. keicamo
 

fot. Marek Duszyński
 

fot. Marek Duszyński
 

fot. Andrzej Rogucki
 
Latem zorganizowana będzie wystawa fotografii. O szczegółach jeszcze nie chciałbym pisać, ale autorzy wyróżnionych zdjęć będą mogli zaprezentować swoje zdjęcia przed ogólnopolską publicznością.