"Konstruktor" - nowa pozycja wydawnicza na rynku literatury lotniczejAutor:Andrzej A. Mroczek w dniu:2016-11-06 17:51:49

"KONSTRUKTOR. 26 ROZMÓW Z ANDRZEJEM FRYDRYCHEWICZEM"

Andrzej A. Mroczek

 

Książka jest zbiorem 26 rozmów, które na przestrzeni 2 lat autor przeprowadził z głównym konstruktorem nieistniejących już zakładów PZL-Okęcie. Zostały w niej przedstawione doświadczenia Andrzeja Frydrychewicza oraz jego filozofia projektowania. Ujawnia on wiele przemilczanych spraw ze swojej wieloletniej kariery. Ta książka to prawdziwa perełka dla wszystkich miłośników polskiego przemysłu lotniczego.

 

"Naszą satysfakcją nie powinno być to, że chwalą nas za pracowitość robotników Opla w Gliwicach czy Fiata w Tychach, ani to, że Polska staje się głównym producentem sprzętu AGD w Europie. Satysfakcję powinniśmy i możemy czerpać z własnej twórczości…".

mgr inż. Andrzej Frydrychewicz

 

"Dość rzadko w polskim piśmiennictwie lotniczym zdarza się publikacja w tak egzotycznej formie i takiej rangi. W przyjacielskich rozmowach, w swego rodzaju wywiadzie rzece, autor zgrabnie i wyraziście zarysował postać konstruktora o imponujących dokonaniach twórczych. Szczególnie cenna i fascynująca to pozycja dla entuzjastów lotnictwa, dla osób zainteresowanych polskimi osiągnięciami w dziedzinie konstrukcji lotniczych. Ukazuje bowiem polski wkład w światowy dorobek konstruktorski. Wnikliwy czytelnik dopatrzy się niewątpliwie kontynuacji dokonań polskiej lotniczej myśli konstrukcyjnej niezwykle szczytnego dla nas międzywojnia. Ale znajdą też czytelnicy w tych rozmowach nierzadko owiane dotychczas tajemnicą wątki sensacyjne, informacje o konkurencji zakładów przemysłowych, naukowych instytutów badawczych i samych konstruktorów. Praca ciekawie napisana, łatwa w odbiorze, przedstawia w lekkiej formie obraz konstruktorskich wysiłków w jakże dla nas ważnej, a całkowicie opuszczonej dziedzinie przemysłu lotniczego i konstruktorskiej twórczości".

prof. dr hab. Jerzy Gotowała, AON

 

"Książka prezentuje osobowość oraz dorobek zawodowy inżyniera Andrzeja Frydrychewicza, jednego z najwybitniejszych polskich konstruktorów lotniczych. Za wyjątkowo cenne uznać należy zrozumiałe przedstawienie podstawowych zagadnień inżynierskich, jak filozofia projektowania bryły aerodynamicznej samolotu. Pokazano też, jak ważna jest umiejętność zarówno tworzenia nowych koncepcji, jak i uzasadniania konstruktorskich decyzji. Wielki walor publikacji stanowią liczne ilustracje oraz sposób prowadzenia rozmowy – czytelnik odnosi wrażenie, jakby był jej uczestnikiem".

dr hab. inż. Stanisław Danilecki, prof. nzw. WAT

 

  

 

Podstawowe dane:

Tytuł: "Konstruktor. 26 rozmów z Andrzejem  Frydrychewiczem"

Autor: Andrzej A.Mroczek

Oprawa:  twarda, szyta

Format: A4 (210 x 297 mm)

Papier: kredowy, druk kolorowy

Liczba stron: 384

Cena detaliczna: 49,90 zł

ISBN:     978-83-7579-546-2

Wydawnictwo: Galaktyka

 

 

Fragment książki - link

https://issuu.com/wydawnictwogalaktyka/docs/konstruktor_issuu