Puchar Polski w Akrobacji SamolotowejAutor:J.J. w dniu:2013-08-16 20:46:44
W dniach 27-30 lipca br. na lotnisku Piastów k/Radomia, odbyły się zawody Pucharu Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie advanced. Po nich został ogłoszony skład reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy. W zawodach rywalizowało sześciu pilotów z Radomia, Zielonej Góry i Nowego Sącza. Słoneczna pogoda i sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły na rozegranie wszystkich konkurencji w dwa dni.  
– Program znany i dowolny są trenowane przez pilotów wcześniej. Natomiast programy nieznane ustaliliśmy na bardzo wysokim poziomie technicznym. Jak pamiętam to były jedne z najtrudniejszych wiązanek. Piloci mieli trudności, ale przebrnęliśmy przez to w miarę sprawnie – mówił (w rozmowie z Darkiem Osiejem dla telewizji Dami) Stanisław Szczepanowski, dyrektor Aeroklubu Radomskiego.

Zawody wygrał wielokrotny Mistrz Polski w Akrobacji Samolotowej Robert Kowalik z Aeroklubu Radomskiego.

– Mimo pierwszego miejsca nie jestem, aż tak bardzo zadowolony ze swojego występu. Zebrałem natomiast spore doświadczenie, które powinno zaprocentować podczas Mistrzostw Europy – mówi Robert Kowalik.
Drugie miejsce zajął Łukasz Świderski z Nowego Sącza, a trzecie Bartłomiej Pyzik z Aeroklubu Radomskiego. Puchar Polski wyłonił kadrę, która będzie reprezentowała nasz kraj podczas Mistrzostw Europy. Do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy zostali powołani: Robert Kowalik z Radomia, Łukasz Świderskie z Nowego Sącza, Bartłomiej Pyzik z Radomia, Piotr Szczepański z Zielonej Góry oraz Adrian Szuman także z Zielonej Góry. Mistrzostwa Europy w akrobacji samolotowej w klasie advanced odbędą się na lotnisku w Piastowie od 2 do 10 sierpnia. Wystartuje w nich około pięćdziesięciu pilotów z dziewiętnastu krajów.

na podst. TVDami