Zdjęcia Wysokich LotówAutor:Jacek Waszczuk w dniu:2014-05-27 12:11:03

   W minioną środę 14 maja otwarta została w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy wystawa fotografii pod tytułem „Zdjęcia wysokich lotów”.  Na ścianach zamku mamy okazję zaprezentować swoje lotnicze zdjęcia wykonane na lotnisku imienia Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, jak również te zrobione na innych lotniskach w Polsce i Europie. Przygotowując się do wystawy przyjęliśmy założenie, iż w galerii zawisną wyłącznie zdjęcia wykonane w 2013 roku. By ekspozycja tworzyła całość i wzajemnie się uzupełniała dodanych zostało kilka zdjęć z lat wcześniejszych.
 


Centrum Kultury Zamek     fot. Jacek Waszczuk

Autorami są wybrani członkowie Stowarzyszenia SPOTTER.PL:
Sebastian BIEŃKOWSKI, Marek DUSZYŃSKI, Krzysztof DYMEL, Waldemar KOWALSKI, Marcin KUSKA, Mariusz NORYMBERCZYK, Marcin SZPAK, Jacek WASZCZUK, Łukasz WIŚNIEWSKI, Arkadiusz ZACHERT.
 

fot. Marcin Szpak

Licząc się z tym, iż wystawę w większości będą odwiedzać osoby niezwiązane z naszym stowarzyszeniem - a wręcz nie bardzo zorientowane, iż istnieje taki rodzaj fotografii - przygotowany został z myślą o tych zwiedzających folder reklamujący wystawę a po części także opisujący nas jako zorganizowaną grupę.
 

 Oficjalny plakat wystawy

Po wcześniejszym dopięciu spraw technicznych przyszedł czas na wernisaż. Jego otwarcia dokonała Pani Elżbieta Lenczyk, dyrektor Centrum Kultury.
 

Elżbieta Lenczyk    fot. Marcin Szpak

Na wernisażu obecna była także kurator wystawy - pani Anna Baster, kilku autorów zdjęć oraz zaproszeni goście. Częścią wernisażu była projekcja filmu Jacka Bławuta pod tytułem „Wirtualna Wojna”.
 

fot. Marcin Szpak

fot. Marcin Szpak

Po części oficjalnej miały miejsce rozmowy na temat prezentowanych zdjęć. Wystawiając nawet najlepsze fotografie w internecie ciężko jest poznać reakcje oglądających. W czasie tego spotkania rozmowy o zdjęciach, samolotach, pogodzie, sprzęcie, planach na przyszłość trwały bardzo długo i gdyby nie upływający czas mogły trwać jeszcze znacznie dłużej. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt za pomoc w organizacji wystawy. Osobom przybyłym na wernisaż jak i gościom, którzy w kolejnych dniach przybyli lub przybędą na wystawę dziękuję za poświęcony czas.
 

fot. Jacek Waszczuk
 

fot. Marcin Szpak
 

fot. Marcin Szpak
 

fot. Krzysztof Dymel
 

fot. Marek Duszyński
 

fot. Marcin Szpak
 
W Zamku wystawę będzie można obejrzeć do 8 czerwca - chętnych, którzy jeszcze nie mieli okazji obejrzeć naszych zdjęć serdecznie zapraszam!