Zespół akrobacyjny "ORLIK" - sezon 2013Autor:Sebastian Ojrzyński/Paweł Kosno w dniu:2013-05-24 00:13:49

Rok 2013 dla zespołu akrobacyjnego „ORLIK” zapowiada się bardzo pracowicie. Oprócz pokazów w kraju zespół ma w planach pokazy także w Rumunii i Grecji. W dniu 25 maja wystąpi dwukrotnie w dwóch miejscach: w Krakowie i w Pile. Napięty plan pokazów obejmuje również występy w Giżycku, Lesznie, Włocławku, Dęblinie, Radomiu i Nowym Sączu. Kapitan Dariusz Stachurski podczas briefingu poinformował, że pokaz zespołu w składzie ośmiu maszyn jest lekko zmodyfikowanym pokazem, który dotychczas oglądaliśmy w ostatnich latach. Dodano tzw. parę dynamiczną i zmieniono podkład muzyczny.

Pogoda w czasie naszej wizyty dopisała i po sesji zdjęciowej przy samolotach PZL 130 Orlik i PZL 130 Orlik TC II mieliśmy okazję na żywo obserwować wykonywany przez zespół pierwszy oficjalny trening. Specjalnie dla nas!

 

Oprócz nas w spotkaniu wzieli udział przedstawiciele radomskich i ogólnopolskich mediów i koledzy „po fachu” z radomskiego Stowarzyszenia. Czas upłynął nam bardzo szybko na rozmowach i anegdotach lotniczych. Nim się obejrzeliśmy była już godzina 22:00.

Skład Zespołu Akrobacyjnego „ORLIK” w roku 2013 przedstawia się następująco:

1. Lider – kpt. Dariusz Stachurski
2. Prawy prowadzony – ppłk. Arkadiusz Leśniewski
3. Lewy prowadzony – por. Michał Czerwiec
4. Drugi prawy prowadzony – por. Michał Anielak
5. Solo – kpt. Dariusz Stańczyk
6. Drugi lewy prowadzony – kpt. Krzysztof Kidacki
7. Prawy zamykający – por. Bartosz Niegrzybowski
8. Lewy zamykający – por. Robert Paciorek