Qatar Airways - inauguracja połączenia z lotniskiem Chopina w WarszawieAutor:Grzegorz Rola w dniu:2012-12-05 20:57:43

     W dniu 5 grudnia 2012 r. o godzinie 13.00 lądującym A320 o regu A7-AHS, linie lotnicze Qatar Airways zainaugurowały bezpośrednie połączenie na trasie Doha-Warszawa-Doha. Samoloty przewoźnika lądować będą na Lotnisku Chopina cztery razy w tygodniu. Loty będą odbywać się w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Wylot z Doha zaplanowano na godzinę 9:20, a lądowanie w Warszawie o 13:20. Natomiast wylot powrotny z Warszawy planowany jest na 15:35, a lądowanie w stolicy Kataru o 22:55. Qatar to pierwsza pięciogwiazdkowa linia lotnicza operująca na Lotnisku Chopina w Warszawie. Przewoźnik będzie realizował połączenie samolotem Airbus 320 oferując podróż w dwóch klasach: 12 miejsc w klasie biznes i 132 w ekonomicznej. Każde miejsce wyposażone jest w interaktywny system rozrywki audio i video, oferujący setki filmów, programów telewizyjnych i kanałów muzycznych.

 

Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie powiedział:

- Bardzo cieszy nas decyzja Qatar Airways o uruchomienia połączenia do Warszawy. Fakt, że pięciogwiazdkowa linia lotnicza będzie realizowała połączenia z Lotniska Chopina pokazuje, że warszawskie lotnisko staje się jednym z najważniejszych portów w Europie Środkowej. Połączenia, które będą realizowane przez Qatar Airways dadzą naszym pasażerom zupełnie nowe możliwości podróżowania po świecie.

Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways również wypowiadał się ciepło o nowym połączeniu:

- Jestem pewien, że połączenie z Warszawą będzie sukcesem i da pasażerom możliwość wygodnego i prestiżowego podróżowania do stolicy Kataru oraz miast Środkowego Wschodu, Afryki i Azji.
 

Qatar Airways to jedne z najlepszych pięciogwiazdkowych linii lotniczych na świecie. Przewoźnik dysponuje flotą 110 nowoczesnych samolotów i realizuje 118 połączeń z Europą, Środkowym Wschodem, Afryką, Azją oraz obiema Amerykami. Według najnowszego rankingu Skytrax, w którym pasażerowie wybierają najlepszego przewoźnika, Qatar jest czwartą najlepszą pięciogwiazdkową linią świata.
 

    
    
    

żródło: http://www.lotnisko-chopina.pl