SPOTTER.PL w 21 BLT ŚwidwinAutor:Grzegorz Rola w dniu:2017-03-27 11:01:10

6 maja 2016 roku członkowie Stowarzyszenia SPOTTER.PL  odwiedzili po raz kolejny już 21 Bazę Lotnictwa Taktycznego. Świdwin leży  w północno-zachodniej części Polski, 55 km na południe od Kołobrzegu. Wyprawa nasza była nie lada wyzwaniem logistycznym ponieważ niektórzy musieli wyjechać z domów już o godzinie 2 nad ranem. Zbiórka pod bramą lotniska została wyznaczona na godzinę 8:30. Stawiliśmy się wszyscy w komplecie. I co najważniejsze…pogoda dopisała!

Loty rozpoczęły się o godzinie 9:30. Na CPPSie przygotowano tego dnia 8 maszyn Su-22, w tym trzy po modernizacji w bydgoskich zakładach WZL. Subiektywnie z mojej strony w temacie nowego kamuflażu przyznaję, że mam mieszane uczucia. Jednak biorąc pod uwagę charakter wykonywanych zadań przez te maszyny nowe malowanie (w ostateczności) jestem w stanie zaakceptować. Nie zmienia to jednak faktu, że wolę „Suki” w tradycyjnym „łaciatym” malowaniu.

 

              

Serdeczne podziękowania dla Dowódcy 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego płk dypl. pil. Karola Jędraszczyka oraz Oficera Prasowego majora Mirosława Lorenca!

Dziękujemy za wspaniały pobyt w Waszej Jednostce i liczymy na możliwość kolejnej wizyty w nieodległej przyszłości!